Mince, nebo slitky? Do jaké formy zlata se nyní vyplatí investovat?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. A protože dovoz momentálně vázne, pomůže vám tato informace při odpovědi na otázku, na niž si musíte odpovědět pokaždé, když chcete své peníze proměnit v investiční zlato. Zlaté mince, nebo zlaté slitky?

 

Slitky nejsou téměř k dostání

Uspokojení poptávky po slitcích je zcela závislé na dovozu, především pak na dovozu ze švýcarských rafinérií. Proběhlá koronavirová pandemie tento obchod zcela zmrazila a ani po postupné rozvolňování všech opatření není na českém trhu zlatých slitků dostatek. Více než kdy dříve je tak možná nyní ten správný čas upřednostnit nákup zlatých mincí.

 

Výhody zlatých mincí

Investiční zlato v podobě slitků bývá většinou levnější, přeci jen ražba mince je dražší než jen vylít zlato do předem připravené formy. Také spread, tedy rozdíl mezi cenou prodeje a odkupu bývá u slitků nižší. Dnes se ale ceny mincí pohybují na podobné úrovni.

Zlaté mince mají oproti slitkům vyšší estetickou hodnotu. Můžete si ji vzít do ruky a cítit její reliéf, u pouhého kusu slitku není estetický zážitek takový. Zlaté mince jsou stejně drahé, jako je aktuální cena zlata na burze. Zároveň se u nich neplatí DPH, což představuje další odlišnost od numismatických sběratelských mincí.

 

Investujte do „Vídeňského Filharmonika“

Zlaté mince momentálně prodává specializovaná firma v Obecním domě v Praze. Vyberete si zde z nabídky světoznámých mincí Wiener Philharmoniker, které se razí ve Vídni. Díky jejich rozšířenosti je později lze prodat kdekoliv na světě. Investovat můžete i do slavných mincí s nejvyšší ryzostí 24 karátů. Například do známých australských „klokanů“ nebo do amerických mincí s vyobrazením indiána a bizona.

U všech mincí si můžete být jistí, že jsou nové a nijak nedotčené. Jsou zapečetěné ve speciální fólii s hologramem. A pro jejich získání nemusíte ani vynaložit žádné závratné sumy, dostupné jsou již od 5 000 Kč.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *