Nejdražší dům v Americe se prodává za $ 350 milionů

Honosné sídlo, které fanoušci seriálu znají jako okázalý neoklasicistní dům protagonistu Jeda Clampetta, je bývalým domovem miliardáře Jerryho Perenchies. Ten zemřel v květnu roku 2017 ve věku 86 let. Perenchio žil v historickém sídle celých 30 let a během tohoto období skoupil několik sousedních parcel. Tímto způsobem téměř zdvojnásobil rozlohu svého pozemku na přibližně 40 500 m2.

Hlavní dům v rámci $ 350 milionového pozemku byl dosud prodán pouze dvakrát. Kolosální sídlo je navrženo v neoklasicistním stylu francouzského zámku a v roce 1933 ho postavil architekt Sumner Spaulding. V roce 1940 byl dům prodán hoteliérovi Arnoldovi Kirkebymu a ten ho následně pronajal na natáčení seriálu „The Beverly Hillbillies“. V roce 1986 prodal Kirkeby dům Perenchiovi za cenu 13,5 milionu dolarů.

Protagonisté seriálu „The Beverly Hillbillies“ se k vlastnictví sídla dostali díky 25 milionům dolarů, které nečekaně vydělali na ropě. Dnes by tato částka nestačila ani na první splátku luxusního obydlí. Jeho cena překonává předchozího držitele rekordu pro nejdražší nemovitost, kterou byl na míru postavený dům ve čtvrti Bel Air. Ten byl dostupný na prodej za závratných 100 milionů dolarů.

Samotné sídlo má rozlohu 2 322 m2. Figuruje v nabídce několika předních realitních kanceláří z Los Angeles. Ty uvádějí, že Perenchio přejmenoval sídlo na Chartwell a najal designéra Henriho Samuela, který mu měl pomoci s úpravami tohoto palácového domu. Mezi Samuelových klienty patří Vanderbiltovci, Rothschildové a módní návrhář Valentino.

Jerry Perenchio byl uznávaným mediálním magnátem. Proslavil se popularizací boxerského zápasu v roce 1971, ve kterém se proti sobě postavily Muhammad Ali a Joe Frazier. Mezi jeho další úspěchy patří odkoupení krachující španělské televizní stanice Univision, kterou o 15 let později prodal za 13,5 miliardy dolarů. V době Perenchiovej smrti dosahoval jeho majetek hodnotu 2,7 miliardy dolarů.

V Perenchiovom vápencovém zámku se dnes nachází prvotřídní vinný sklep, taneční sál, salonek pro oficiální návštěvy a dřevem obložená luxusní jídelna.

Perenchio během posledních tří desetiletí rozšiřoval svůj pozemek metr po metru. Skoupil nejméně čtyři sousední parcely, které stály desítky milionů dolarů. Podle záznamů o majetku je nejnovějším přírůstkem pozemek o rozloze 5 260 m2 na ulici Nimes Road, za který v roce 2009 zaplatil 9,2 milionu dolarů.

$ 350 milionový majetek zahrnuje dlouhou příjezdovou cestu, dům pro hosty z dílny architekta Wallace Neffa, tenisový kurt, 23 metrů dlouhý bazén s přilehlým bazénovým domečkem a velkou udržovanou zahradu, jejíž zavlažování bylo konfliktní tématem, zejména během období sucha v Kalifornii. Na pozemku je parkovací prostor pro 40 aut.

O prodej sídla se starají největší jména v rámci místního trhu s nemovitostmi. Patří mezi ně Jeff Hyland, Drew Fenton a Gary Gold ze společnosti Hilton & Hyland; Joyce Reyův, Jade Millsová a Alexandra Allenová ze společnosti Coldwell Banker Global Luxury; a Drew Gitlin a Susan Gitlinová z makléřské kanceláře Berkshire Hathaway Home Services. Makléři oznámili prodej nemovitosti prostřednictvím mluvčího jen nedávno, dosud ji však nezařadili do společné prodejní databáze.

Perenchio, před svou smrtí, odkoupil za 15 milionů dolarů i nedaleký dom Nancy a Ronalda Reaganů, kteří byli jeho dlouholetými přáteli a klienty.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *