10 věcí, které jste nevěděli o milence Adolfa Hitlera

Desítky let nebyla Eva Braunová vykreslována jinak, než tupá blondýna, zaháknutá do ramene Adolfa Hitlera. V době kdy ji německý zlosyn povolal k sobě, byla Eva velmi mladá a naivní. Místo vedle kancléře z ní udělalo tvrdou ženu. Dostala se do kruhů, které si v té době nechtěl nikdo rozzlobit.

1.Rodiče ji zavřeli do kláštera

Eva Braunová se narodila v Mnichově 6. února 1912. Během dospívání vypadala, že ji nezajímá nic jiného než make-up, móda a chlapci. I když se rodiče svým dcerám věnovali, Eva patřila ze všech sester k podprůměrným. Obzvláště výjimečně ji škola nezajímala a nevynikala ani ve sportu. Byla bláznivá a nejvíce času trávila s chlapci. Tomuto rodiče dali utrum a Evu zapsali do církevní školy v klášteře. Eva se však čím dál více usilovala o finanční nezávislost od rodičů. Dostala práci ve fotoateliéru, a ta jí změnila život.

 

2.Počas flirtování s Hitlerem neměla ponětí o koho jde

Obchod, který dal Evě práci, patřil Hitlerovo osobnímu fotografovi. Eva se setkala s Hitlerem poprvé v říjnu 1929, kdy měla pouze 17 let. Mezi dvojicí okamžitě přeskočila jiskra. Hitler se Evě představil pod falešným jménem, ​​aby prověřil její skutečné sympatie. Ve svém deníku ho Eva nazvala pan Wolf. Když jí prozradil své skutečné jméno a odhalil jí, kým opravdu je, ale Eva měla co dělat, aby věděla kam ho zařadit. V té době ji politika vůbec nezajímala.

 

3.Měla mnohem větší vliv než tvrdí historici

I když Eva nerozhodovala o zásadních otázkách v nacistické straně, byla klíčovou osobou Hitlerova úzkého kruhu. I přesto, že ji politika nikdy nezajímala, za její loajalitu k Hitlerovi si vysloužila neochvějnou pozici v životě kancléře. Pravda byla taková, že Albert Speer a Joseph Goebbels pracovali těžce na tom, aby si získali její přízeň. Někteří dokonce tvrdí, že pokud Eva někoho neměla ráda, nebyla šance, aby dotyčný dostal pozvánku na Berghof, Hitlerova domu v Alpách.

 

4.Vytvorila odstrašující obraz o milujícím Hitlerovi

Braunová se potají starala o Hitlerovu reputaci. Vytvářela fotografie, které vrhali diktátora do lepšího světla. Snímky se však nezakládaly ani na kousku pravdy. Její fotografické počiny totiž vykreslovali Hitlera jako klidného, ​​normálního a pečlivého muže. Řeč je o fotografiích Adolfa s dítětem rodinného známého a záběry z domácího prostředí zachycující Hitlera jako rodinného muže. Zřejmě takto ho chtěla vidět ve skutečnosti …

 

5.Nejvíce profitovala z nacistické propagandy

Rodačka z Mnichova prodala Hitlerovi intimní fotografie Heinrichu Hoffmannovi, který je vystavoval a prodával dál. Ve skutečnosti téměř všechny slavné Hitlerovy fotografie pořídila Eva Braunová. V té době jí záběry vydělali pěkný balík peněz. Jedno domácí video jí do kasičky přineslo 20 tisíc marek.

 

6.Střelila se přímo do hrudi

Eva se pokusila spáchat sebevraždu na konci roku 1932. Vzala otcovu zbraň a střelila se rovnou do prsou. Minula však srdce. Když ji našli, nechtěla se dát ošetřovat nikým jiným než Hitlerovým osobním lékařem. Podle některých historiků si dotyčného lékaře vyžádala pouze proto, aby si ji Adolf všiml. A vyplatilo se jí to. Kancléř byl při jejím lůžku každou volnou chvíli a zahrnoval ji suvenýry, omluvou a sliby.

 

7.Předávkovala se léky, neboť její Hitler se nezavolal 3 měsíce

Eva se o sebevraždu pokusila opět v květnu 1935. Tentokrát ale zvolila mnohem bezbolestnější způsob. Předávkovala se prášky na spaní. Do svého deníku si ale ještě stihla napsat: „Bože, bojím se, že mi dnes neodpoví. Rozhodla jsem se vzít si 35 tabletek. Bude to vražedný obchod. Kdyby mi jen zavolal … „Druhý pokus o sebevraždu jí vynesl vilu s třemi ložnicemi a do roku 1936 již Eva šťastně bývala se svým“ pánem Wolfem „v Berghofu.

 

8.Posledné dny války měla na háku

Na konci války a konci svého života se Eva ocitla přesně tam, kde vždy chtěla být. Po boku muže, kterého milovala. Braunová upřímně věřila v Hitlera a vícekrát dokázala, že by si pro něj vzala i život. Její loajálnost nezůstala bez odměny. Hitler si ji nakonec vzal za ženu.

 

9.Propadla paranoie stejně jako Hitler

Hitler věřil tomu, že ho obklopují zrádci a vše věšel na nos právě Evě, která se sžila s jeho paranoiou. Naplno podporovala myšlenku, aby Adolf umřel jako hrdina, než jakoby měl být odkázán na milost své nepřátele.

 

10.Za Hitlera se vydala pouze čtyři hodiny poté, co jí zabil bratra

Dne 28. dubna 1945 Hitler zabil Braunové nevlastního bratra. Hermanna Fogeleina přistihli opilého, jak se snaží uprchnout z Německa i s odcizeným majetkem země. Hitler se domníval, že Fegelein je špionem, a tak ho vyhodil z bunkru a zastřelil. O pár hodin později se Hitler oženil s Evou a namísto líbánek spáchala dvojice 30. dubna sebevraždu. Eva Braun měla pouze 33 let.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *