Nosit oblek nemusí být vždy jen trápení

Muži se, co se týče obleků, dělí na dvě poloviny. Na tu, která ho běžně nosí a považuje ho za součást svého šatníku a na tu, které jen visí na ramínku a vytáhne ho jednou za rok, protože se v něm cítí nepříjemně. Oblek ale může být i opravdu pohodlný.

Po strejdovi z druhého kolena

Špatné zkušenosti s oblekem začínají většinou již v tanečních. Málokdy se řeší koupě nového obleku a většinou tak nebohý student skončí v nějakém zděděném, z nepříjemného materiálu, který navíc kouše a ani mu dobře nesedí. Druhý pokus zjistit, že by pánský oblek mohl být pohodlný, je maturita nebo závěrečné zkoušky. I tam ale většinou poslouží spíše nějaký půjčený oblek od příbuzných, než aby rodiče investovali do nového, který bude skvěle sedět.

Pokud takto začíná seznámení s oblekem, není divu, že se mu mnoho mužů vyhýbá, i když dokáže být pohodlný, a navíc sluší naprosto každému. Jen je potřeba dát si pozor při výběru materiálu a střihu.

Přírodní materiál vede

Materiál hraje opravdu velkou roli a tvoří také největší část ceny obleku. Nejspíš každý si dovede vybavit ten nejlevnější z polyesteru, který škrábal při každém pohybu a člověk se v něm potil už při 15 stupních. Se závistí tak pozorujeme třeba Italy, kteří v obleku chodí naprosto běžně i ve třicetistupňovém vedru, a ještě se u toho usmívají. Je to proto, že mají oblek z přírodních materiálů, který dobře dýchá, je lehký a nevadí mu ani vysoké teploty. Parametr prodyšného  materiálu  je rozhodně důležité mít také na paměti při výběru svatebního obleku, ve kterém většinou muž musí strávit celý den od brzkých ranních hodin a ještě navíc většinu dne v pohybu.

I pokud máte na koupi obleku menší rozpočet, vždy vsaďte na přírodní materiál, ať už je to vlna len nebo bavlna. Je však potřeba brát v potaz i případnou mačkavost takovýchto materiálů a vhodnost pro formální události. S výběrem obleku rádi poradí ve specializované prodejně, kde mají zkušenosti a kromě správného materiálu vám pomohou vybrat i vhodný střih pro vaši postavu, aby neomezoval v pohybu a cítil jste se v něm pohodlně.

Pánský oblek je součást šatníku, která by měla být téměř povinnou výbavou. V životě každého nastanou momenty, kdy je oblek vyžadován i ze společenského hlediska.