Péče o vaše blízké

Ano, vaši rodiče se o vás starali, když jste to potřebovali vy. Brzy však nadejde čas, kdy se budete muset vy postarat o ně. A spousta lidí se tohoto děsí. Mají svoje rodiny, svojí práci a sotva vše stíhají. Zároveň cítí svou morální povinnost vůči rodičům a rozhodně by nechtěli, aby rodiče museli chtě nechtě do domu s pečovatelskou službou. Jak to ale udělat? Jak jim věnovat potřebnou péči, a přitom zvládat svoje povinnosti?

 

Agentury domácí zdravotní péče

Nejen pro tyto případy jsou tady agentury domácí zdravotní péče. Pomohou vám v těch případech, kdy stav vašich blízkých vyžaduje určitou zdravotní péči, a zároveň není nutné, aby zůstávali v nemocnicích nebo podobných zařízeních. Zajistí tak potřebnou zdravotní péči a vaši blízcí mohou zůstat doma ve svém prostředí, kde jim je nejlépe.

 

Domácí zdravotní péče v rámci zdravotního pojištění

Asi se logicky ptáte, kdo to ale všechno zaplatí? Pokud domácí zdravotní péči předepíše ošetřující lékař pacienta, je tato péče plně hrazena ze zdravotního pojištění. Agentury mají ve svých týmech specializované sestřičky i lékaře. Mohou tak pro pacienty zajistit klasické převazy ran, aplikace injekcí, ošetření proleženin, ale také domácí parenterální výživu, fyzioterapii a domácí umělou plicní ventilaci. Tyto služby samozřejmě neposkytují všechny agentury domácí zdravotní péče a na tyto výkony musejí splňovat přísné požadavky. Mezi agentury, které poskytují široké portfolio všech služeb včetně domácí parenterální výživy a domácí umělé plicní ventilace, patří i pražská agentura ProCare Medical. Agentura, která sídlí na Praze 3, ale má pobočky i v Liberci, Hradci Králové a Brandýse nad Labem. To proto, aby byla svým pacientům blíže a domácí zdravotní péče byla lépe dostupná.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *