Problém, který mají většinou ženy, ale nevyhýbá se ani mužům, a který nejspíše nemá řešení: nemám co na sebe. I když je šatní skříň plná, stejně většinou stojíme bezradně před ní a nemůžeme najít nic, co bychom si chtěli obléct. Vidíme jen spoustu oblečení, které stejně nenosíme. Přitom bychom kousky, které už nevyužijeme, mohli pomoci někomu jinému.
Pro některé lidi má věta „nemám co na sebe“ naprosto jiný význam. A to velmi reálný. Nestojí před plným šatníkem, ale oblékají si zkrátka to, co zrovna mají. A tak třeba svetr, který už dávno vyšel z módy a my ho nenosíme, může zahřát nebo dokonce zachránit život někomu potřebnému. Recyklovat textil můžete snadno. Určitě ve svém okolí máte kontejnery na textil, do kterých ten svůj můžete vložit. Stačí si najít čas a své věci vytřídit na ty, které opravdu nosíte a na ty, které mohou pomoci jiným. Recyklací textilu nejen ušetříte místo ve své skříni, ale pomůžete potřebným a také uděláte něco pro naši planetu.
Stejně jako třídíme plasty, sklo a papír pro další využití, můžeme to samé dělat i s textilem. Recyklace textilu je sice u nás ještě v plenkách a učíme se pomalu, přesto kontejnerů přibývá a zvykáme si na ně. Místo do popelnice se směsným odpadem tak stále častěji zamíříme právě ke kontejnerům na oblečení a necháváme své nepotřebné kousky ze šatníku právě zde. Z popelnice totiž skončí jen někde na skládce a nic dalšího se s nimi nestane. Naopak prostřednictvím oranžového kontejneru na textil se věci po vytřízení dostanou k charitativním organizacím, které je předají svým klientům. Proto do kontejnerů patří oblečení čisté, nezničené a to nejen trička, mikiny nebo kalhoty, ale také boty, bundy a třeba i ložní prádlo nebo ručníky. Vše najde své využití a vy si cestou domů můžete odnášet nejen hřejivý pocit z dobrého skutku pomoci jiným, ale také vědomí, že jste nezatížili naši planetu dalším odpadem.