Pro výrobu nábytku z masivu se používají různé typy dřeva

Nábytek si do svého domova nebo i práce vybíráme především tak, aby nám vyhovoval z pohledu praktického, funkčního, a navíc se nám i líbil a ladil se zbytkem vybavení v interiéru. Dřevěný nábytek lze perfektně zkombinovat s dalším zařízením. Liší se typem dřeva, ze kterého je vyrobený.

Přírodní materiál je stále velmi oblíbený, protože na nás působí pozitivně a dokáže prostor kolem sebe zútulnit. Masivní nábytek je takový nábytek, který ji neobsahuje žádné jiné materiály. Jedná se o stoprocentně přírodní dřevo. Designéři ho navíc využívají pro kombinaci s kovem, nebo se sklem a vznikají tak velmi zajímavé kousky nábytku, které se hodí do jakéhokoli interiéru. Schopnost kombinovat masivní nábytek s dalšími materiály včetně betonu nebo kamene, je jeho velkou výhodou. Působí elegantním a luxusním dojmem, zároveň je nadčasový a nepodléhá módním trendům. Vyznačuje se velmi dlouhou životností a může nás tak provázet třeba celý život.

K výrobě masivního nábytku se používají odolné a kvalitní dřeviny, jako je buk olše, borovice, dub, smrk nebo exotické eben akácie či mahagon a mnoho jiných. Přírodní materiál zaručuje vysokou odolnost i jedinečný vzhled, protože žádný kousek nábytku není stejný jako ten druhý. Kresba dřeva je originální a nikdy není stejná, liší se ale také s ohledem na použitou dřevinu. Měkčí dřeviny, jako je třeba olše nebo třešeň, se využívají spíše na různé doplňky, jako jsou stolky nebo police z masivu. Pro originální vzhled je velmi vyhledávaný nábytek z bukového masivu, protože právě s tímto dřevem lze snadno pracovat a lze ho ohýbat a také tvarovat. U řezbářů je zase velmi oblíbený dub, který perfektně odolává změnám teplot působí elegantně a zároveň hřejivě.

Nábytek z masivu je cenově náročnější než například levné kousky z překližky nebo lamina. Jeho dlouhá životnost a odolnost i možnost případné renovace však z dlouhodobého hlediska naši peněženku šetří.
2 x komentováno u “Pro výrobu nábytku z masivu se používají různé typy dřeva

  1. code promo 1xbet abidjan napsal:

    1xbet promo code today. Click Here:👉 https://www.aamas.org/news/1xbet_free_code_registration.html

  2. Phone Number For Reservations napsal:

    Phone Number For Reservations:👉 http://rentry.co/g4r6w

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *