Proč muži milují potvory ?!

Měli jste vytipovaného muže, dávali jste mu svou přízeň najevo, a i když to vypadalo, že vše bude podle vašich představ, nakonec to bylo úplně jinak? Vykašlal se na vás, přesto, že jste byli ochotná splnit každé jeho přání a vybral si „potvoru“? Nuže, pravděpodobně je chyba právě v tom. Muži prostě „potvůrky“ mají často raději. Mluví o tom i kniha Sherry Argovovej: Proč muži milují potvory.

Není divu, že tato kniha se stala bestsellerem jakmile vyšla. Podívejme se na několik názorů autorky, možná vám přijdou vhod:

Mnohé ženy dělají zásadní chybu v tom, že partnerovi plní všechno to, co mu vidí na očích. Pak jsou nešťastné z toho, že jejich přání zůstávají ležet ladem. Proto, pokud nemáte na něco náladu, prostě to nedělejte, i když on na tom trvá. Nemusí jít jen o sex, ale například i o návštěvu kina, či uvaření večeře. Možná už z vlastní zkušenosti víte, že pokud budete muže čekat každý večer s teplou večeří, zanedlouho to bude brát jako zcela běžnou věc, a když ji jednou na stole nenajdou, ještě se na vás oboří s výčitkami. Podívejte se na to rovnocenně – kdy vám on připravil snídani do postele?

Jděte na něj diplomaticky

Sherry Argovová ve své úspěšné knize doporučuje všem ženám, aby si našli způsob jak dosáhnout u muže svého cíle šikovností a diplomacií. Výčitky, stížnosti, či vydírání k efektním metodám určitě nepatří. Tvrdí, že muži stížnosti, ani výčitky nevidí, ale nevadí jim, když je partnerka přinutí k činům svou šikovností.

Spokojenost nade vše

Vraťme se však k tomu, proč muži nemají rádi poslušné a vždyprítulné ženy. Je jasné, že když je ve vztahu spokojená žena, i její partner bude spokojen. Dobrá žena, která se věčně přizpůsobuje, však vnitřně spokojenou být nemůže, protože nedochází k naplnění jejích tužeb a přání. V této oblasti si své mnohem lépe prosadí žena – „potvora“. Navíc přizpůsobování nejednou končí vnucováním až zprotivením. A pak už je na projevy lásky pozdě, zbytečně se jich dožaduje, když má partner sto chutí od ní co nejdříve uprchnout. Podívejme se na tento fakt i trošku z jiného pohledu: „nelezla“ vám někdy přehnaná péče vaší mámy pořádně na nervy? “

Nešetřete ho

Poslušné dívka většinou vybírá a zvažuje, co svému partnerovi řekne, aby se ho nedotkla, aby něco nezkazila, aby ho neurazila. „Potvůrka“, která říká vše na rovinu – pozitivní i negativní, dosáhne u muže rozhodně více. Podle Argovovej velkým plusem ženy – „potvory“ je, že ani ve stavu nejvyšší zamilovanosti nedělá pro muže nic, co by nechtěla dělat i později, když zamilování opadne. Tím pádem dává najevo svou nezávislost, sebevědomí a samostatnost a stává se tak pro muže vzácnou.

Zatěžující přívěsek

Když naopak budeme na partnerovi lpět, viset na každém jeho slově, pohybu, gestu, mimice, čekat, co on na to řekne a až potom se „rozhodneme“, může nás dříve či později vnímat jako zbytečnou zátěž, navíc na ceně budeme v jeho očích stále prudce klesat dokud nepadneme úplně. Jakmile ví, že s námi může ve všem počítat, že vždy jsme k dispozici, určitě pro něj nebudeme vzácné a jednoduše se mu to zprotiví.

Ať si vás stále získává

Jak to již bylo stokrát napsáno, muž je stále lovec, i když už neloví zvěř. Potřebuje čas od času svou kořist honit a dobývat. „Potvora“ mu tuto možnost určitě spíše poskytne jako žena, která mu je vždy po ruce. Důležitá pro jiskru i v dlouhodobějším vztahu je jistá nejistota, vědomí, že i když ji má, vlastně si nemůže být stoprocentně jistý a musí se snažit udržet si ženu. Nechte se tedy znovu dobývat, obletovat, ať vám vyznává lásku. Jinak vám do vztahu vleze nuda, která vášeň, a nejen tu, zabíjí.

Projevy velké lásky však musí zůstat vážené, a to dosáhneme pouze tak, že ani my mu je nebudeme věšet na nos každodenně donekonečna. Buďme na sebe hrdé. A pokud něco od nás chce, ať si to nejdříve získá.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *