Rigidní podlahy – zajímavá novinka ve světě vinylu

Na trhu s podlahovými krytinami se objevila novinka, která má potenciál oslovit celou řadu zákazníků z řad lidí, kteří staví či rekonstruují své byty a domy, stejně jako majitele či provozovatele obchodů, kanceláří a dalších komerčních prostor. Rigidní vinylové podlahy nabízí celou řadu unikátních vlastností, díky kterým jejich obliba neustále roste. Díky firmě Supellex je nyní můžete osobně poznat i vy!

 

Co je rigidní vinylová podlaha?

Pod pojmem rigidní vinylová podlaha se skrývá nový typ podlahové krytiny, která se od klasické vinylové podlahy liší hned v několika ohledech. Na rozdíl od celovinylové podlahy totiž obsahuje pevné – rigidní – jádro tvořené většinou kameninovou výplní. To dává těmto podlahám unikátní vlastnosti, díky kterým mohou být tou nejlepší volbou pro soukromé i firemní zákazníky.

Velkou výhodou těchto podlah je jejich velmi vysoká odolnost a z ní plynoucí dlouhá životnost. Rigidní podlahy jsou tvarově stálé a nevadí jim ani zvýšená vlhkost, takže o nich lze bez problémů uvažovat pro kuchyně a koupelny. Výborně funkční je i jedinečný zámkový systém, díky kterému je podlaha dokonale stabilní a nevznikají v ní spáry.

Samozřejmostí je u možnost výběru z celé řady dekorů, díky kterým má zákazník možnost vybrat si přesně takovou rigidní vinylovou podlahu, která nejlépe odpovídá jeho vkusu i místu, kde bude položena.

 

Gerflor DesignArt Home – rigidní podlahy pro domácí použití

Pro využití v soukromých bytech a domech je určena kolekce rigidních podlah  DesignArt Home Rigid. Podlahy z této kolekce charakterizují všechny výše uvedené vlastnosti. Podlahy jsou dostatečně odolné na to, aby vydržely i zátěž, kterou jí připraví domácnosti, kde se – lidově řečeno – dveře netrhnou. Nášlapná vrstva má v případě této kolekce tloušťku 0.3 mm a bonusem je i velmi snadná pokládka.

V nabídce společnosti Supellex si mohou zákazníci vybrat z celkem dvanácti různých dekorů. Patří mezi ně např. kamenný dekor Trondheim i dřevěné dekory různých odstínů, od tmavých (např. Crunchy nebo Hobart) po světlé (např. Sucre White nebo Jive Blond). Podlahy lze opatřit i speciální vrstvou, která ještě více tlumí hluk a zvyšuje tak akustický komfort dané místnosti.

 

Gerflor DesignArt Traffic – maximální odolnost pro komerční prostory

Vysoká zátěž v komerčních prostorách vyžaduje použití vysoce odolných podlahových krytin, což je vlastnost, kterou rigidní vinylové podlahy stoprocentně splňují. Se svojí zesílenou nášlapnou vrstvou 0.55 mm vydrží opravdu dlouho i při velmi rušném provozu.

Kolekce rigidních podlah DesignArt Traffic Rigid obsahuje 15 dřevěných a jeden kamenný dekor. Z bohaté nabídky si vybere každý podnikatel. Nabízeny jsou dekory od těch tradičních, jako Liley nebo Sakia, až po ty originální, jako Pub Design nebo Crepato Clear.

 

Jak se o rigidní podlahy správně starat?

Další výhodou rigidních vinylových podlah, která dosud nebyla zmíněna, je jejich velmi snadná údržba. Tento druh podlah dobře odolává vlhkosti a běžné zátěži, větší nebezpečí pro něj proto představuje pouze mechanické poškození, nejčastěji v podobě poškrábání.

Běžnou údržbu lze provádět standardním způsobem, za pomoci mopu. Použít lze při vytírání samozřejmě i speciální přípravky, které na podlaze vytváří ochranný film, a ještě více tak podlahu chrání.

Pro všechny podlahové krytiny je přirozené, že časem do jisté míry ztrácí svůj lesk. V případě vinylových povrchů lze proti zmatnění bojovat leštěnkou speciálně určenou pro tento typ podlah. Tímto způsobem lze podlaze vrátit původní vzhled. Možné je též kompletní přelakování podlahy.

Rigidní vinylová podlaha je sama o sobě velmi odolná a může sloužit opravdu velmi dlouho, důsledná údržba její životnost potom prodlužuje ještě více.

Více na : www.supellex.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *