Zdravý batoh pomůže s bolavými zády

Když jsme mladí, na bolesti zad nebereme ohled a nijak zvlášť je neřešíme. S přibývajícími roky se ale bolavá záda stanou problémem, který musíme řešit a věnovat mu pozornost. Často si je způsobujeme sami tím, co na zádech nosíme.

 

Stále bolavá záda

Jsou bolesti zad, které umíme definovat a říct, proč je máme. Ofouklo nás na kole, špatně jsme se zvedli s přepravkou ovoce, dlouho jsme seděli u počítače ve strnulé poloze nebo jsme dělali činnost pro záda namáhavou. Tyto bolesti většinou do pár dní přejdou. Mnoho z nás ale provází chronická bolest zad, která nemá jasně definovatelný původ. Ráno je to většinou dobré a postupem dne se nepříjemné pocity zhoršují, večer do postele chodíme už unavení a na pokraji sil. I když sportujeme, chodíme na masáž a cvičit jógu, záda se stále ozývají. Málokdy totiž přemýšlíme nad tím, co a kdy na nich nosíme. Nekvalitní batohy a různé vaky hozené přes jedno rameno našim zádům dobře nedělají. Nehraje roli, zda potřebujeme studentský batoh na skripta do školy nebo sportovnější verzi na oblečení do fitka, vždy bychom měli mít batoh s anatomicky tvarovanými zády. Ta zajistí, že batoh bude dobře sedět a ramenní popruhy rozloží váhu rovnoměrně, což uleví svalům i zádům a pomůže od bolesti.

 

Správné nošení

Možná se to nemusí zdát, ale věcí za den přeneseme opravdu dost. Zkuste si představit svůj den, ráno s notebookem na jednom rameni a taškou přes něj, to samé i cestou z práce. Občas se zastavíte v obchodě nebo na pochůzkách a přidá se ještě taška s nákupem, na večerní trénink vyrazíme opět s taškou přes rameno a víkendový výlet s dětmi absolvujeme, jak jinak, s batohem opět na jednom a tom samém rameni. Tak, jako nosí děti batohy do školy na obou popruzích, tak bychom i my měli ulevit svým zádům a využívat oba popruhy. Pokud potřebujeme nosit notebook s sebou, i u něj bychom měli přemýšlet nad správnou taškou. Ideální variantou je batoh na notebook, který má polstrovaná pevná záda a široké popruhy.

Zdravá záda nejsou luxus, stačí jen dopřát jim správný batoh a věnovat jim pozornost. Bez bolesti se lépe žije a každý má pak i více chuti do života.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *