Opálové náušnice všeho druhu

Ano právě drahý kámen, jako je opál, patří k nejúžasnějším drahým kamenům vůbec. Ve světě se vyskytuje mnoho odrůd opálu, jako např. drahý opál, ohnivý opál, dřevitý opál či keříčkovitý opál. Ve šperkařství se však používají opály syntetické, a to z důvodu jejich přijatelné cenové dostupnosti. Na jejich kráse a opalizaci to ovšem naprosto nic nemění.

 

Opalizace

Jde vlastně o jakou si hru barev. Drahý kámen je tvořen mikroskopickými vrstvičkami gelovitých kuliček opálu, na které dopadá denní světlo. Tento proces propůjčuje drahému kameni neobyčejnou podívanou v podobě světélkování a odlesků nejrůznějších barev.

 

Opálové náušnice podle typu ženy

Není nic krásnějšího, než žena s tmavými havraními vlasy, která si nasadí náušnice z bílého zlata osazené bílými opály. Tento kontrast je doslova dech beroucí. Možná se to na první dojem nemusí zdát, ale neobyčejně tak vyniknou i tmavé oči oné ženy.

Pro blondýnky jsou jako dělané zlaté náušnice osazené modrými opály. Pro milovnice růžové barvy a také pro světlovlásky se skvěle hodí opály růžové. A máme typ i pro zrzky a hnědovlásky, které mají často hnědé či zelené oči. Pro ty jsou nejlepší tzv. ohnivé opály, které opalizují od hnědé, zelené až po oranžovou barvu.

 

Nejčastější typy náušnic s opály

Na trhu se šperky jsou k dostání opály zbroušené do nejrůznějších tvarů. Mezi ty nejžádanější patří kulaté a oválné. Zde přichází na řadu otázka, jaký obličej dotyčná žena má. Jemný obličej si žádá menší tvary kamene, naopak výrazný obličej umožňuje okázalejší tvary a velikosti.

Pro drobné jemné ženy, a nebo dívky, jsou nejlepší náušnice pecky, které jsou osazovány drobnými kulatými opály. Dívčí náušnice s opály jsou také vhodné. Bývají v jemném decentním provedení, a dospívajícím dívkám krásně rozzáří obličej. Vyrábí se s klasickým patentovým uzávěrem či zacvakávacím uzávěrem s pojistkou.

Pro starší ženy a dámy jsou běžně k dostání klasické dámské náušnice s rozličnými tvary a typy zapínání. Setkáváme se i s visacími náušnicemi, které jsou vespod ozdobeny opálem ve tvaru kuličky nebo podobnou ozdobou. Díky své originalitě jsou opály vhodné i pro společenské akce a večírky.

 

Rada na závěr

Při výběru nových opálových náušnic dbejte především na svůj vkus a potřeby. Žádná žena nechce nosit šperk, v kterém se necítí dobře. V každém dobrém zlatnictví vás náušnice jistě nechají vyzkoušet před zrcadlem. Vy si tak můžete být jistá, že jste si vybrala ten pravý kousek do vaší šperkovnice.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *